Najczęściej wykorzystywanym sposobem ogrzewania wielorodzinnych budynków mieszkalnych jak i użyteczności publicznej jest ciepło systemowe.
Jest ono wytwarzane w źródłach zewnętrznych, przesyłane siecią przesyłową i pobierane przez wymienniki u odbiorcy na potrzeby ogrzewania i ciepłej wody użytkowej. Ciepło systemowe jest dostarczane w postaci gorącej wody, dlatego nie ma zagrożenia wybuchem, pożarem czy zatruciem spalinami. Zaletą ciepła systemowego jest konkurencyjna cena, stała dostępność, bezpieczeństwo użytkowania, niezawodność i pewność dostaw.
Podłączenie budynków, których źródłem ogrzewania są piece węglowe powoduje, że poprawia się stan lokalnego środowiska i likwidowana jest niska emisja zanieczyszczeń pyłowo-gazowych. Produkcja ciepła do sieci ciepłowniczych objęta jest stałym monitoringiem, dzięki temu dotrzymywane są bardzo surowe normy ochrony środowiska oraz parametry jakościowe.
Niska emisja jest to emisja pyłowo-gazowa na wysokości do 40m. Jej źródłem jest nieefektywne spalanie paliw kopalnych w domowych piecach grzewczych i lokalnych kotłowniach węglowych oraz transport spalinowy. Niejednokrotnie oprócz paliw kopalnych w domowych piecach grzewczych spalane są odpady komunalne. Konsekwencją niskiej emisji jest częstsze występowanie chorób związanych m.in. z układem oddechowym (niestety w tym chorób nowotworowych) oraz układem sercowo-naczyniowym.
Najbardziej efektywnym sposobem ograniczania niskiej emisji jest podłączanie do sieci ciepłowniczej.
Zachęcamy do zapoznania się z bazą wiedzy oraz dokumentami o procedurze przyłączenia do sieci, z taryfą dla ciepła, o zamówieniu mocy cieplnej, o rozpoczęciu/zakończeniu ogrzewania.
Para wodna wysokotemperaturowa dla przemysłu.
Odpady paleniskowe
Wszystkich chętnych do współpracy pod kątem biznesowym jak i odbiorczym zachęcamy do skontaktowania się z nami.